ФУТБОЛЬНИЙ КЛУБ "УНІВЕР-ДИНАМО"

Історія

... ... ... ... ... ... ... ... ...

 

ФК «Універ-Динамо» - це аматорський футбольний клуб, який представляє Харківський національний університет внутрішніх справ МВС України, що розташований на проспекті Льва Ландау 27 м. Харкова. Назва клубу не випадкова, оскільки «Універ» - це скорочений статус вузу, а «Динамо» - це спортивна приналежність клубу до відомства системи МВС України. Основні кольори клубу: білі, сині, біло-сині.

З поміж інших аматорських команд області клуб вирізняється потужною спортивною інфраструктурою серед якої центральне місце займає стадіон із найсучаснішим штучним покриттям виробництва Італії, який носить назву «Динамо-Арена», він зведений у 2017 році і розташований на території університету. Також для проведення якісних тренувань та підготовки у команди в розпорядженні клубу два міні-футбольних поля, тренажерний зал та зал для фітнесу, ігровий зал для міні-футболу. Клуб має сучасні роздягальні (домашню та гостьову), конференц-зал для проведення прес-конференцій та розбору матчів, медичну частину, кімнату психологічного розвантаження та лазню, гравці команди у повній мірі  забезпечені екіпіруванням та усім необхідним спортивним обладнанням.   В основному команда складається із студентів, курсантів та працівників, які навчаються або працюють в університеті.   

Найвищим досягненням ФК «Універ-Динамо» в чемпіонаті Харківської області є срібні нагороди футбольного сезону 2018 року та золото Зимового чемпіонату 2019 року, фіналіст Супер-Кубку Харківської області 2018. В змаганнях МВС України – ФК «Універ-Динамо» - Володар Кубку МВС України з футзалу 2016 року, Володар Кубку МВС України з футболу 2018 року. В змаганнях під егідою ААФУ – учасник 1/8 розіграшу Кубку України серед аматорських команд сезону 2018 року.

Історія появи, становлення, існування та розвитку клубу бере свій відлік із 2013 року, коли студентська збірна команда  стала переможцем Першої ліги турніру «Металіст-Студент» за форматом змагань (8Х8), а вже у 2015 році збірна ХНУВС стала учасником  чемпіонату м. Харкова серед студентських команд Першої ліги. Того часу з командою працювали Олександр Призетко та Роман Павлов. Пізніше Олександр Призетко був запрошений на тренерську роботу до аматорської на той час команди ФК «Металіст 1925» з якою дебютував у другій національній лізі України. Студентська футбольна збірна ХНУВС залишилась під тренерством Романа Павлова, а безпосереднє керівництво командою здійснював проректор Анатолій Миколайович Клочко. Саме за його ініціативи, під час проведення в Україні фінальної частини Євро 2012, в університеті було побудоване міні–футбольне поле.

У 2016 році, в університеті відбулись кадрові зміни у керівництві. Ректором Харківського національного університету внутрішніх справ було призначено Валерія Васильовича Сокуренка. Продовжуючи справу  попереднього ректора ХНУВС - Гусарова Сергія Миколайовича, для всебічного розвитку спорту, в університеті створюється громадська організація ФСК «Універ-Динамо», яка має на меті об’єднати у собі багато спортивних секцій у тому числі і футбол. Саме   футболу, як виду спорту № 1 приділяється особлива увага і він отримує новий вектор розвитку. Безпосереднє керівництво командою здійснює Сергій Бортник - декан факультету № 2 спільно з тренером команди, старшим викладачем кафедри  Романом Павловим.  Команда отримує увесь необхідний інвентар для проведення якісних тренувань та належної підготовки до ігор та з часом підвищується в класі – потрапляє до команд, які грають у Вищій лізі чемпіонату серед студентів м. Харкова.  Одночасно, керівними органами ФК «Універ-Динамо» (Швець Д.В., Клочко А.М., Бортник С.М., Моргунов О.А.) приймається рішення щодо участі команди в чемпіонаті на першість м. Харкова. Команда не має свого власного стадіону і приймає домашні матчі в основному на орендованих полях. З огляду на це, Ректором університету Валерієм Васильовичем Сокуренком, приймається рішення, щодо будівництва на території університету спортивного майданчику із синтетичним покриттям для занять спеціальною фізичною та тактичною підготовкою, на якому буде розташоване футбольне поле. Перші планові та підготовчі роботи розпочинаються вже влітку 2016 року. Одночасно поруч із майбутнім стадіоном облаштовуються  приміщення для роздягалень та побуту команди. 

На початку 2017 року керівництвом ФК «Універ-Динамо» приймається рішення, щодо участі команди у чемпіонаті з футболу на першість Харківської області. Підготовка розпочинається вже у січні, проходить багато матчів-спарингів, на яких переглядаються молоді футболісти, а також до команди запрошуються гравці, які вже мають досвід виступів у чемпіонаті Харківської області. Команда отримує нового тренера – Едуарда Павлова, відомого по тренерській роботі  у складі Тернопольської Ниви (Перша ліга України).  З часом, успішно пройшовши заявочну компанію, ФК «Універ-Динамо» стає колективним членом  Харківської обласної федерації футболу. Перший свій матч у статусі учасника чемпіонату області ФК «Універ-Динамо» проводить 13 травня на виїзді у смт. Солоницівка (Харківська область) із місцевим ФК «Енергетик».  Свій дебютний матч новачок  обласного чемпіонату звів у нічию - 1:1. Після третього туру чемпіонату клуб припиняє співпрацю із Едуардом Павловим і новим керманичем команди стає Юрій Рудинський, відомий своєю тренерською роботою з молодіжними командами ФК «Металіст» Харків.  За результатами першого кола чемпіонату команда знаходиться на «екваторі» турнірної таблиці, розташувавшись на п’ятій позначці.

Одночасно, не збавляє темпів і будівництво стадіону, яке завершується майже перед початком другого кола. Ігри на новенькій «Динамо-Арені» розпочинаються 5 серпня і знову ФК «Енергетик» із смт. Солоницівка  і знову рахунок повторюється - 1:1.  Варто відмітити, що перший гол у офіційному матчі на «Динамо-Арені» у ворота ФК «Енергетик» забив Денис Гнилицький, який тоді навчався в магістратурі, а нині працює на посаді фахівця факультету. 

У вересні (20-22) «Динамо-Арена» зібрала майже 300 футболістів-учасників Кубку Міністра внутрішніх справ з футболу. Сам стадіон щодня збирав майже тисячу палких вболівальників, які запекло спостерігали за іграми своїх прихильників. Вісімка найсильніших команд Міністерства внутрішніх справ України впродовж трьох днів вирішувала долю найсильнішого. ФК «Універ-Динамо» ХНУВС, який потрапив до фінальної частини  кубку на правах господаря, успішно пройшовши груповий етап, у півфіналі, на жаль, поступився 1:2 майбутньому володарю Кубку – збірній команді Національної поліції України. Змагання, які проводились на найвищому організаційному рівні були позитивно відмічені на той час головою Харківської обласної федерації футболу Євгеном Красніковим, який  був присутнім на фінальному матчі та нагородженні переможців.

За підсумками  чемпіонату у футбольному сезоні 2017 року Універ-Динамо займає 11– те місце із 22 команд учасниць. В кінці року клуб припиняє співпрацю із Юрієм Рудинським, угода з яким була розрахована на пів року.

В новому сезоні 2018 року перед командою ставляться вже зовсім інші цілі та завдання і як стане відомо пізніше  2018 рік стане по справжньому тріумфальним для клубу. Роман Павлов повертається на місток головного тренера, а колишній професійний гравець, здебільшого відомий своїми виступами у командах Першої ліги України - Владислав Налигач стає його асистентом і  забезпечує тренувальний процес команди. В лютому стартує Зимовий чемпіонат Харківської області за підсумками якого ФК «Універ-Динамо» вже заявляє про себе і  стає бронзовим призером, з рахунком 3:1 здолавши у боротьбі за третє місце ФК «Люботин» м. Люботин.

Старт футбольного чемпіонату 2018 року і перше коло команда долає на першому місці, але помітно відслідковується не достатній тренувальний процес гравців, внаслідок чого  декілька ігор були програні значно нижчим за класом командам. З огляду на це, керівними органами клубу приймається рішення, щодо призначення на посаду головного наставника команди  Сергія Валерійовича Сизихіна, добре відомого по роботі у харківському професійному футбольному клубі Геліос.  Сизихін із задоволенням приймає пропозицію щодо співпраці із молодою та амбітною командою і приймає її на початку другого кола чемпіонату, яке проходить успішно очолюючи турнірну таблицю групи «Б». Роман Володимирович Павлов приймає пост спортивного директора клубу.

Згідно положення  ХОФФ про проведення чемпіонату у 2018 році,  в третьому колі за перше місце між собою вже боролись десять найкращих команд двох груп (1-10), команди які зайняли із шостого по десяте місце розігрували 11-20 місця. Найпринциповішим конкурентом у боротьбі за золоті нагороди чемпіонату в іншій групі був ФК «Вовчанськ», очолюваний відомим у недавньому минулому екс-гравцем ФК «Металіст» Андрієм Березовчуком. І в домашній грі (1:2)  і на виїзді  (0:1) ФК «Універ-Динамо» поступився ФК «Вовчанськ», а отже в сезоні 2018 року став срібним призером чемпіонату Харківської області. Також дві найсильніші команди регіону ще раз зустрічались і в Суперкубку області, де в основний час  сильнішого не виявили (0:0), а в серії післяматчевих 11-ти метрових ударів перемогу знову здобув ФК «Вовчанськ» (4:2).

У змаганнях МВС України, а саме в традиційному турнірі  «Кубок Міністра внутрішніх справ з футболу- 2018», ФК «Універ-Динамо» стає його тріумфатором. Варто відмітити, що відбіркові матчі проходили на «Динамо-Арені» в Харкові, а фінальні  в м. Києві. Переконливо пройшовши груповий раунд змагань в Харкові, біло-сині вибороли путівку до фінальної частини змагань.  В фінальному матчі ФК «Універ-Динамо» в серії одинадцятиметрових ударів (4:3) переміг команду-організатора турніру, а саме футбольну збірну  Національної академії внутрішніх справ - ФК «Динамо-Академія» м. Київ. Основний час матчу закінчився у нічию  0:0. Таким чином ФК «Універ-Динамо» став «Володарем Кубку МВС України 2018». За результатами турніру кращим гравцем було визнано капітана команди Ігоря Луценка.

Одночасно, восени, клуб приймає участь у Кубку України серед аматорських команд під егідою Асоціації аматорського футболу України. Успішно пройшовши ФК «Скіф» (6:2) (0:0). (Луганська область) та ФК «Перемога» (Дніпро) (4:1) (3:1), на стадіїї 1/8 динамівці зупиняються та вибувають з турніру від ФК «Дніпро» Дніпро. (1:1) (1:4).

На даний час на старті новий сезон чемпіонату Харківської області 2019 року, де перед командою будуть ставитись нові завдання і нові цілі. Ми й надалі будемо робити дописи до Історії клубу, поки що молодої та амбітної команди Харківського національного університету внутрішніх справ.

Творимо історію Разом… Історія ФК «Універ-Динамо» продовжується…

2697