ФУТБОЛЬНИЙ КЛУБ "УНІВЕР-ДИНАМО"

Історія

ФК «Універ-Динамо» представляє собою Харківський національний університет внутрішніх справ МВС України. Це відомча футбольна команда, яка складається із курсантів, студентів та працівників, які навчаються або працюють в університеті. У 2013 році студентська команда стала переможцем Першої ліги турніру «Металіст-Студент» за форматом змагань (8Х8), а у 2015 збірна ХНУВС стала учасником чемпіонату м. Харкова серед студентських команд Першої ліги.

У 2016 році, для всебічного розвитку спорту, в університеті створюється громадська організація Фізкультурно-спортивний клуб «Універ-Динамо», яка має на меті об’єднати у собі багато спортивних секцій у тому числі і футбол, якому, як виду спорту № 1 світі, приділяється особлива увага. З цього моменту футбол в університеті починає стрімко розвиватись та рухатись вперед. Команда отримує увесь необхідний інвентар для проведення якісних тренувань та належної підготовки до ігор. З часом це себе виправдовує і ФК «Універ-Динамо» підвищується в класі – потрапляє до команд, які грають у Вищій лізі чемпіонату серед студентів м. Харкова. В сезоні 2016 року керівними органами ФК «Універ-Динамо» приймається рішення щодо участі команди в чемпіонаті м. Харкова серед команд Дорослих. Ректором університету приділяється величезна увага розвиткові футбольного клубу і з цього приводу приймається рішення щодо будівництва футбольного поля на території навчального закладу, одночасно поруч з майбутнім стадіоном проходять ремонтні роботи у приміщенні, де будуть розташовуватися конференц-зал, кімната для тренерів та роздягальня команди.

На початку 2017 року керівництвом ФК «Універ-Динамо» приймається рішення, щодо участі команди у чемпіонаті з футболу на першість Харківської області. Підготовка розпочинається вже у січні, проходить багато матчів-спарингів на яких переглядаються молоді футболісти, а також до команди запрошуються гравці, які вже мають досвід виступів у чемпіонаті Харківської області. З часом, успішно пройшовши заявочну компанію, ФК «Універ-Динамо» стає колективним членом Харківської обласної федерації футболу. Перший свій матч у статусі учасника чемпіонату області ФК «Універ-Динамо» проводить 13 травня на виїзді у смт. Солоницівка із місцевим ФК «Енергетик» – рахунок зустрічі 1:1. За результатами першого кола чемпіонату команда знаходиться на «єкваторі» турнірної таблиці, розташувавшись на п’ятій позначці.

Не збавляє темпів і будівництво стадіону, яке завершується майже перед початком другого кола. Ігри на новенькій «Динамо-Арені» розпочинаються 5 серпня і знову ФК «Енергетик» із смт. Солоницівка і знову – віддзеркалля 1:1. Варто відмітити, що перший гол у офіційному матчі на «Динамо-Арені» у ворота ФК «Енергетик» забив Денис Гнилицький. У вересні (20-22) «Динамо-Арена» зібрала майже 300 футболістів-учасників Кубку Міністра внутрішніх справ з футболу. Сам стадіон щодня збирав майже півтори тисячі палких вболівальників, які запекло спостерігали за іграми своїх прихильників. Вісімка найсильніших команд Міністерства внутрішніх справ України впродовж трьох днів вирішувала долю найсильнішого. ФК «Універ-Динамо» ХНУВС, який потрапив до фінальної частини кубку на правах господаря, успішно пройшовши груповий етап, у півфіналі, на жаль, поступився 1:2 майбутньому володарю Кубку – збірній команді Національної поліції України. Змагання, які проводились на найвищому організаційному рівні були на «Динамо-Арені» ХНУВС були позитивно відмічені головою Харківської обласної федерації футболу Євгеном Красніковим, який особисто був на фінальному матчі та нагородженні переможців.

В подальшому керівництво ФК «Універ-Динамо» буде ставити перед командою ще більші цілі та завдання, інфраструктура клубу буде розвиватись та удосконалюватись. Сама команда продовжить свій курс комплектування досвідченими гравцями, які гідно її представлятимуть, як в Харківській області так і на території всієї України.

145